Modernizacja strony internetowej – czy warto?

projektowanie logotypów

Strona internetowa jest wizytówką, Twojej firmy, dlatego też powinna być ona prowadzona w taki sposób, by godnie reprezentowała Ciebie i Twoją firmę. Dobrze prowadzona witryna internetowa może być niesamowicie potężnym narzędziem marketingowym, które może mieć firma. Dlatego bardzo ważne jest by była często aktualizowana, aby dobrze działała. Skąd jednak wiadomo, że nasza strona internetowa wymaga uaktualnień lub warto nawet zastanowić się nad utworzeniem nowej witryny?

Wygląd

Warto porównać czy w porównaniu z innymi stronami internetowymi, nasza nie wygląda na przestarzałą. Podstawą jest by taka strona internetowa przykuwała uwagę osób, które na nią wejdą, dopiero wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że zyskamy nowego klienta. Dzisiaj nowoczesny projekt firmy to taki, który daje nam czystą i prostą witrynę, w której każda osoba ma możliwość intuicyjnego poruszania się.

Profesjonalny wygląd – czy aby na pewno?

Warto spojrzeć krytycznym okiem na nasza stronę internetową. Odzwierciedla ona jakość naszej marki oraz firmy. Na stronie internetowej nie warto oszczędzać, dlatego też wykonany projekt powinien być na wysoki poziomie, a nie wykonany w sposób amatorski. Czasem jest tak, że zaoszczędzimy na projekcie, ale okaże się, że nie przyniesie ona nam odpowiednich wyników.

Witryna używa wstępnie zaprojektowanego szablonu lub motywu.

Korzystanie z szablonu witryny jest wyjątkowo kuszące, ponieważ łatwo jest w ten sposób stworzyć stronę internetową, a jednocześnie nie pochłania to dużego budżetu. Niestety większość bezpłatnych lub tanich szablonów jest bardzo charakterystyczna i nie tworzy unikatowego wizerunku. Szablony często też maja ograniczenia licencyjne i prowadzą do złego funkcjonowania witryny.

Intuicyjność witryny

Często jest tak, że strona internetowa jest zbudowana w taki sposób, że ciężko jest się na niej odnaleźć osobom, które wcześniej z nią nie pracowały. Warto zwrócić uwagę na to czy łatwo jest znaleźć menu na stronie oraz czy jest ono czytelne i zrozumiałe. Dzisiaj użytkownik nie zadaje sobie trudu by rozpracować specyfikę trony, tylko przechodzi do kolejnej witryny.

Czas ładowania

Jeśli zauważyliśmy, że witryna ładuje się dłuższy czas to znaczy, że należy ją uaktualnić. Jeśli treść lub obrazy ładują się zbyt długo, może to sprawić, że użytkownik się zniecierpliwi i tym samym opuści witrynę. Co więcej Google zawiera także czas ładowania stron w rankingach podczas wyszukiwania i trudniej jest trafić na Twoją stronę.

Zarządzenie treścią

Podstawą jest by publikowana treść była na wysokim poziomie i jednocześnie wszystkie wpisy były nowoczesne i trafiały w gust użytkowników. Większość witryn została zbudowana na za pomocą CMS, dzięki któremu istnieje możliwość dodawania, edytowania oraz aktualizowania zawartości sieci www, jak również zaplanowania aktualizacji z wyprzedzeniem. Niestety by takie zmiany wprowadzić potrzebna jest osoba, która zna kod i potrafi się nim posługiwać.

Strona przystosowana do urządzeń przenośnych.

Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że każdy z nas na co dzień korzysta z różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Warto więc zwrócić uwagę na to by nasza strona była dobrze otwierana na nich. Czasem jest tak, że witryna otworzy się na smartfonie, ale niestety będzie nie czytelna i trudno jest znaleźć na niej interesujące nas rzeczy. Ciekawostką jest to, ze ludzie lubia korzystać dzisiaj ze stron internetowych na smartfonach i jeśli chcesz by Twoja strona była chętnie odwiedza to niestety, ale powinna być przystosowana do urządzeń mobilnych, ponieważ wtedy użytkownicy znacznie chętniej będą z niej korzystać.

Media społecznościowe

Media społecznościowe są dzisiaj bardzo ważną częścią kultury dlatego też istotne jest, by nasza strona współgrała z social media. Profile społecznościowe powinny być widoczne na każdej stronie witryny internetowej. Co więcej dobrze jeśli na stronie główniej pojawi się Facebook lub Twitter, a z kolei na blogu warto zadbać o możliwość udostępnienia wpisów w mediach społecznościowych.

W przypadku jeśli, kilka z tych punktów można dopasować do Twojej strony internetowej to warto jest się zastanowić nad zmianą struktury strony internetowej naszej firmy.

agencja reklamowa

tel. 694 082 362 / 791 494 197
biuro@13design.pl / sylwia@13design.pl