Jak skutecznie dotrzeć do klienta?

Pewnie niejeden reklamodawca zastanawiał się nad tym jak zrobić reklamę, aby jej odbiór był na bardzo szeroką skalę i cieszył się sporą popularnością. Rynek reklamy w Polsce jest z pewnością duży. Wręcz można się pokusić o stwierdzenie, iż z roku na rok wzrasta. Z tego powodu warto zadać sobie pytanie czy reklamodawcy poznali już efektywne formy reklamy? A może jednak postanowili działać w nieco bezpieczniejszy sposób i tym samym, postawili na to, co już zostało sprawdzone?

W co najczęściej inwestują reklamodawcy?

Zwykle największy oddźwięk mają reklamy, które są związane z telewizją. Kolejne miejsce zajmą pewnie reklamy związane z prasą oraz internetem. Te trzy wymienione pozycje są bardzo silne i opłaca się w nie inwestować.

Telewizja perfekcyjnie nadaje się do reklamy globalnej, ponieważ może być skierowana do bardzo szerokiej publiczności. Można próbować także z branżą, która wiąże się z kinem oraz radiem. Jednakże ich zasięg jest nieco słabszy. Zauważmy, że podczas oglądania ciekawego filmu, pojawiająca się reklama telewizyjna, często nas drażni. To samo dotyczy prasy. Ludzie nie czytają tak wiele jak kiedyś, dlatego czytelnictwo gazet odchodzi z roku na rok w zapomnienie. Co zatem na 100 % rośnie w siłę? Otóż odpowiedź pewnie nie będzie aż tak zaskakująca. Chodzi oczywiście o internet.

Jak skutecznie docierać lokalnie do odbiorcy?

Sektor spożywczy jest obecnie na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wydatki reklamowe. W dużej mierze strategie reklamowe zostają oparte na aktualnej ofercie oraz na generowaniu potrzeb. Przedstawiciele branży spożywczej wprowadzają najczęściej ulotki lub gazetki reklamowe. Jest to ciekawa opcja, ponieważ dociera bezpośrednio do tych, którzy są zainteresowani. Odpowiednio rozpromowana oferta może naprawdę przynieść idealny skutek. Wszelkie chwyty marketingowe są mile widziane.

Zauważmy, iż sporym plusem jest to, że koszt stworzenia takiego kolportażu nie jest wysoki w porównaniu do innych form reklamowania produktów czy usług. Nie każda jednak firma będzie potrafiła wykorzystać taki potencjał do końca. Bardzo często nie jest przywiązywana waga do tego jak wygląda ulotka albo co przedstawia jej zawartość. Nieciekawa treść, brzydka forma czy też reklama z przypadku – takie podejście bardzo negatywnie wpływa na reputację naszej ulotki. Można śmiało rzec, że całe szczęście, iż nie stanowi to już obecnie domeny wszystkich firm. Zazwyczaj tylko tych, które sporadycznie korzystają z kolportażu. Niestety, trzeba mieć na uwadze to, iż zaprezentowanie oferty to za mało. Branże spożywcze wręcz ścigają się z pomysłami i dzięki temu możemy już otrzymać poradniki dotyczące prawidłowego odżywiania albo książki kucharskie.

Celebryci jako skuteczny ratunek.

Reklamodawcy się wycwanili i teraz, aby idealnie zareklamować produkt, zatrudniają znanych ludzi. Jest to świetna forma do promocji. Skuteczność takiej formy reklamy jest bardzo szeroka. Nawet bardziej niż komuś mogłoby się wydawać. Wybór lubianej i cenionej osoby zawsze będzie plusem, ponieważ ludzi są ufni i podążają za swoimi idolami. Z tego właśnie powodu bardzie opłaca się w tym celu zatrudnić „gwiazdę” niż osobę anonimową.

Skuteczność outdooru, czyli jakie znaczenie ma format?

Nośniki outdoorowe w ostatnim czasie utrzymują się na tym samym poziomie co kilka lat temu. Można teraz zaobserwować tendencję co do tego, iż stara się poszukiwać nowe rozwiązania. Wielki format jaki stanowi prym w reklamie zewnętrznej wiąże się również z tworzeniem poczucia stabilności. Reklamodawcy poszukują ciągle nowości i dlatego zaczynają wykorzystywać przestrzeń w sposób niestandardowy. Powstają zatem reklamy niestandardowe czy też wielo – formatowe na szerszą skalę.

Format ma bardzo duże znaczenie. W dzisiejszych czasach każdy stawia na rozwój. Nie można stać w miejscu, tylko należy podążać z duchem czasu.

Najbardziej skuteczna okazuje się umiejętność łączenia nowych mediów z tradycyjnymi. Nie ulega wątpliwości fakt, iż docieranie do klienta zawsze musi odbywać się kilkoma kanałami. Wyżej wymienione uwagi są bardzo pomocne. Zaczynając od kolportażu materiałów reklamowych, docierając w końcu do telewizji, internetu, a na końcu – outdooru. Stawiajmy na nowoczesność, ponieważ aby osiągnąć sukces w pełni, to każdy przedsiębiorca powinien się nauczyć łączyć nowoczesność z tradycją.