Modernizacja strony internetowej – czy warto?

Strona internetowa jest wizytówką, Twojej firmy, dlatego też powinna być ona prowadzona w taki sposób, by godnie reprezentowała Ciebie i Twoją firmę. Dobrze prowadzona witryna internetowa może być niesamowicie potężnym narzędziem marketingowym, które może mieć firma. Dlatego bardzo ważne jest by była często aktualizowana, aby dobrze działała. Skąd jednak wiadomo, że nasza strona internetowa wymaga uaktualnień lub warto nawet zastanowić się nad utworzeniem nowej witryny?

Wygląd

Warto porównać czy w porównaniu z innymi stronami internetowymi, nasza nie wygląda na przestarzałą. Podstawą jest by taka strona internetowa przykuwała uwagę osób, które na nią wejdą, dopiero wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że zyskamy nowego klienta. Dzisiaj nowoczesny projekt firmy to taki, który daje nam czystą i prostą witrynę, w której każda osoba ma możliwość intuicyjnego poruszania się.

Intuicyjność witryny

Często jest tak, że strona internetowa jest zbudowana w taki sposób, że ciężko jest się na niej odnaleźć osobom, które wcześniej z nią nie pracowały. Warto zwrócić uwagę na to czy łatwo jest znaleźć menu na stronie oraz czy jest ono czytelne i zrozumiałe. Dzisiaj użytkownik nie zadaje sobie trudu by rozpracować specyfikę trony, tylko przechodzi do kolejnej witryny.

Czas ładowania

Jeśli zauważyliśmy, że witryna ładuje się dłuższy czas to znaczy, że należy ją uaktualnić. Jeśli treść lub obrazy ładują się zbyt długo, może to sprawić, że użytkownik się zniecierpliwi i tym samym opuści witrynę. Co więcej Google zawiera także czas ładowania stron w rankingach podczas wyszukiwania i trudniej jest trafić na Twoją stronę.

Zarządzanie treścią

Podstawą jest by publikowana treść była na wysokim poziomie oraz oczywiście aktualna. Ważne jest też jednak by istniała szybka możliwość dodawania, edytowania oraz aktualizowania zawartości sieci www, jak również zaplanowania publikacji z wyprzedzeniem.

Strona przystosowana do urządzeń mobilnych

Dzisiejszy świat jest tak skonstruowany, że każdy z nas na co dzień korzysta z różnego rodzaju urządzeń przenośnych. Warto więc zwrócić uwagę na to by nasza strona była dobrze otwierana na nich. Czasem jest tak, że witryna otworzy się na smartfonie, ale niestety będzie nieczytelna i trudno jest znaleźć na niej interesujące nas rzeczy. Ciekawostką jest to, że ludzie lubią korzystać dzisiaj ze stron internetowych na smartfonach i jeśli chcesz by Twoja strona była chętnie odwiedza to niestety, ale powinna być przystosowana do urządzeń mobilnych, ponieważ wtedy użytkownicy znacznie chętniej będą z niej korzystać.

Media społecznościowe

Media społecznościowe są dzisiaj bardzo ważną częścią kultury dlatego też istotne jest, by nasza strona współgrała z social media. Profile społecznościowe powinny być widoczne na każdej stronie witryny internetowej. Co więcej dobrze jeśli na stronie główniej pojawi się Facebook lub Twitter, a z kolei na blogu warto zadbać o możliwość udostępnienia wpisów w mediach społecznościowych.

W przypadku jeśli, kilka z tych punktów można dopasować do Twojej strony internetowej to warto jest się zastanowić nad jej modernizacją.